Cakeland – Hanka Maryšková

Proč jsem začala podnikat?
Důvodů k podnikání mám několik, ale asi nejdůležitější je seberealizace a budování něčeho vlastního, co má pro mě smysl. Velmi ráda tvořím a své nápady převádím do reality, což mi podnikání umožňuje. Po pravdě nechci pracovat pro někoho jiného, který si většinou mé práce neváží a hlavně mě toto nenaplňuje, i když podnikání je daleko těžší práce než práce v kanceláři, pocit naplnění je pro mě důležitější. Další z důvodů je i možnost být sám svým pánem.

Co bylo nejtěžší?
Nejtěžší pro mě byl úplný začátek podnikání, především z administrativních důvodů, jelikož nejsem vyučená cukrářka, musela jsem hledat alternativu, jak tuto situaci řešit a dále také nastudovat všechny možné vyhlášky, hygienické předpisy atd. Jelikož podnikám něco málo přes rok a podnikání rozjíždím pomalu (jsem stále student a mám další koníčky, které miluji), je podnikání těžké stále, občas přijdou horší měsíce kdy se nedaří, poté měsíce plné práce a propracovaných nocí, takže bych řekla, že těžké to mám stále, ale s tím jsem počítala. Je to věc, která mě baví, takže zatnu zuby a bojuji i s nezdary.

Co byl největší úspěch?
Jako největší úspěch považuji vůbec zrealizování mého podnikání, dále možnost účastnit se farmářských trhů na Náplavce, získání stálých klientů a čeho si také velmi vážím je, pokud získám zakázku díky doporučení mých zákazníků třeba právě z farmářských trhů, což se poslední dobou děje často a dělá mi to obrovskou radost. Umím se radovat z maličkostí, takže tyto věci považuji úspěch. Do budoucna mám plno plánů a zrealizování každého mého plánu považuji za úspěch.

www.cakeland.cz

PŘIJĎTE NÁS PODPOŘIT I VY!

Najděte si partnery pro podnikání, investory nebo příležitost investovat.
Využijte zkušenosti ostatních.
Podpořte start-upy v ČR.
Poslechněte si, jak v ČR úspěšně a bezpečně podnikat.
Poznejte zajímavé osobnosti českého i zahraničního byznysu.
Zjistěte, kam „zapadly“ dotace EU do podpory podnikání v ČR.
Zúčastněte se Kongresu o Podnikání a Mikrofinancování – Partnership for Equal Opportunities and Economic Development.

CHCI SE PŘIDAT

Další příběhy