Edux – Zdena Tomaidesová

Proč jsem začala podnikat?
Když mi bylo asi deset dopisovala jsem si s tetou z Ameriky – byla to sestra mé babičky a zabývala se tím, jak „funguje mozek“, psala  publikace, přednášela a vedla vlastní praxi. Právě tím mě hodně inspirovala. Chtěla jsem být „něco jako psycholog“ – pomáhat lidem, aby se cítili lépe, žili kvalitnější život, ale rodiče mi to vymluvily s tím, že nenajdu uplatnění. Časem jsem se ke svému snu vrátila a realizuji ho.  Pracuji jako trenérka komunikace, osobního rozvoje a kouč NLP. Další důvody k podnikání? Toužila jsem po volnosti, svobodě a vlastním rozhodování.

Co bylo nejtěžší?
Dost často je těžké se v některých věcech zorientovat zákony atd. a občas je nutné vykonávat i aktivity, které jsou důležité, i když vás nebaví – jsou však součástí podnikání. Důležité si bylo i uvědomit, že nebrat momentální neúspěch jako neúspěch trvalý, ale dívat se na to jako na zpětnou vazbu, že je třeba udělat něco jinak.

Co byl největší úspěch?
Reakce lidí, jak jim koučování změnilo život. Často je to i vizuální projev, že se lidi více usmívali, změnili vzhled a začali si plnit  sny, hlavně  k nim podnikli konkrétní kroky. U tréninků si cením otevření očí účastníků a jejich ochotu vybočit z „profesní slepoty“, hledání dalších cest, jak oživit např. jednání se svými klienty a pochopení toho, že je nutností na sobě neustále pracovat a rozvíjet se.

www.edux.cz

PŘIJĎTE NÁS PODPOŘIT I VY!

Najděte si partnery pro podnikání, investory nebo příležitost investovat.
Využijte zkušenosti ostatních.
Podpořte start-upy v ČR.
Poslechněte si, jak v ČR úspěšně a bezpečně podnikat.
Poznejte zajímavé osobnosti českého i zahraničního byznysu.
Zjistěte, kam „zapadly“ dotace EU do podpory podnikání v ČR.
Zúčastněte se Kongresu o Podnikání a Mikrofinancování – Partnership for Equal Opportunities and Economic Development.

CHCI SE PŘIDAT

Další příběhy